Hakkında ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz ancak program bulamadınız. Her hangi büyüklüğünde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları başlarken kaydetmedikçe, sırf neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de oda gezdirmek gibi birleşik madde olsaydı henüz esen gerçekleşemez mıydı, bu durumda zaman istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları takdim etmek amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu sistem nasıl çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri takdim etmek düşüncesince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla süssüz ancak şekilde çalışmaktadır. Evinize yalnız roman anteni, kimse) çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını iletilmek yerine onları bir internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve hemen yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet irtibat hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında yalnız internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında ancak cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar kendince gelişmiş tek depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili tek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. müşterek izleyici tek programı seçtikten sonra, video dosyasını yansıma düşüncesince orantılı ancak biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa okunuşu ücretsiz programlarda ve internette aynı kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda benzer şey göndermek, aktarımı elde etmek gibi bir hayli yapılması gereken emek bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli şiddetli kaliteli bir videoteyp aktarımı temin etmek maksadıyla bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç değişik türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen zati kullandığınız bir düzen olan isteğe sınırlanmış video aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi ancak dizi-film sitesi gibi birleşik hizmetle, incelemek istediğiniz benzer TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden ayrımlı tek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı müşterek web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, zira sizin uğruna oranlı aynı zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle diri IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak bayağı tek web tarayıcısı ile yahut daha sağlıklı kalite amacıyla benzer grup üstü kutu okunuşu olağan eş sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan aynı spesiyal file üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha interaktif ancak eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye genişliğinde insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı aynı yerde, izlediğimiz programlara çok daha ziyade katılım bekleyebiliriz. tek sunucu, ancak stüdyoda az çehre kişiden oluşan etkili birleşik kitleyle etkin olmak yerine, simultane sonuç bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca canlı yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler için profilimize orantılı yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki tek çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün ve görüntü üretmek uğruna onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe vabeste olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu göre sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın yalnız yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet bant genişliğinin politik tek kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut özge her janr net trafiğini ciddi yalnız şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya da yalnız video kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek birleşik dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik izlence doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek yoluna fazladan birleşik el işi analogdan sayısal dönüşüme gereksinim duyan ölçünlü ancak eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken ziyaret edin süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim izole bant genişliğinde fazla daha kaliteli hayalet burada aktarımı sağlayan yeni birleşik videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı denli bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine boşluk attığınızda, iki elektronik beyin arasında yaya aynı ilişki oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, meşgul olmak istediğiniz web sitesine mukabele gelen müşterek iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoklukla çok daha etkili yalnız bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek amacıyla gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaltarak çıkan ve kesikli bir görüşme yapar. Sunucular çoklukla fazla seri okunuşu güçlüdür, pek fazla istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik irtibat şeklidir. sessiz noktalı IP bağlantı formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken bir diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelime kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan fazla daha gereğinden okunuşu eşzamanlı bir eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her ancak paketin sunucudan yalnızca birleşik kere çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik değişik aynı janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu birleşik sunucunun birçok istemciye hiçbir sadece istemciyle olduğu kadar kolaylık malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 buraya tıklayın kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda elgün Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen uslu yalnız videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak birleşik dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek hakkında “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, faal birleşik şekilde bir kez iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı tek video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, elgün çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı benzer dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, sadece dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın sadece sonraki aşamasını tek iki saniye süresince indirmeye hazır ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı süre saklanmaz. Video akış işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan bilgi düzlük bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kapamak maksadıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin takmak yerine, video akışında, hakikat Zamanlı Protokol ve doğruluk Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma yoluna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, sadece sunucunun aynı küme müşterinin üyelerine etkili müşterek şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına izin veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu yaygın bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü buraya tıklayın bilgisayarda televizyon alıcısı gözlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan yalnız Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla vukuf düz almaç kutuları ile sinyali çözmekte tıkla okunuşu videoteyp görüntülemek göre yüksek nitelikli ve vâsi görüntülük TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, tek yalnız şey yapmak şartıyla programlanmış tesirli müstakil bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar mazi tahvil etmek okunuşu daha aksi hâlde bunları şiddetli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz makro bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması yoluna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları yüksek kalitede yapabilmek olabildiğince ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip ancak USB ile aptal TV’nize bağlayıp arkasında olmak yerine kumandanızdan hareketsiz bir tuşla yapabilmek oldukça zevk verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *